Sri Lanka Kite Camp 2017

Już po raz drugi naszym letnim kierunkiem okazała się Sri Lanka. Miejsce, do którego chętnie wróciliśmy z racji stosunkowo pewnej prognozy, płaskiej i płytkiej wody oraz fajnej bazy, w której stacjonowaliśmy. Termin jaki wybraliśmy to 01.07 – 16.07.

Choć pierwsze dni przywitały nas słabym wiatrem co w tym okresie jest raczej niespotykane (tegoroczny monsun niespodziewanie się przesunął), to postanowiliśmy wykorzystać ten czas m.in. na zrobienie safari oraz kilku wycieczkach po wyspie. Safari okazało się fajnym przeżyciem, gdzie mając sporo szczęścia zobaczyliśmy takie dzikie zwierzęta jak: słoń, krokodyle czy niedźwiedzia!

Po kilku dniach wiatr się włączył i zaczęło się pływanie na zatoce, przy której stacjonowaliśmy. Spot pomimo szczytowego sezonu nie był bardzo zatłoczony, a temperatura wody i powietrza pozwalała na pływanie bez pianek. Po drugiej stronie brzegu, z którego startowaliśmy latawce, znajdował się otwarty Ocean, gdzie można było spróbować swoich sił na otwartym akwenie z małymi falami oraz delikatnie równiejszym wiatrem.

Jak zawsze wisienką na torcie było wypłynięcie na tzw. paradise island, czyli najlepszy spot z płaską wodą na jakim byliśmy. W tym roku postanowiliśmy, że cała kilkunastoosobowa grupa zostanie na spocie na noc. Zabraliśmy ze sobą cały sprzęt, hamaki, jedzenie oraz własnego kucharza. Pomysł okazał się absolutnym strzałem w dziesiątkę, nie dość że mogliśmy sami pływać przy zachodzie słońca na idealnie płaskiej wodzie, to spędziliśmy noc na bezludnej wyspie prawie pod gołym niebiem przy ognisku i muzyce granej na wszystkim, którą zaserwowali nam kucharz oraz nasi sternicy motorówek, z którymi przypłynęliśmy. Dodatkowo nasz nieoceniony kucharz ugotował nam kilka dań curry z rybami, prosto z zatoki.

Miłą niespodzianką okazała się wizyta Rubena Lentena na wyspie, który prowadził zajęcia dla lokalesów, a nam udało się pobawić się na imprezie, na której był DJem.

Kilka dni bez wiatru udało się przeżyć dzięki świetnej ekipie, która pojechała z nami na Cejlon 😉

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Kuba i Kasia