Jak rozpocząć przygodę z kitesurfingiem?

To że Chałupy to całkiem niezłe miejsce na pierwsze kroki z kitesurfingiem już wiemy. Jednak parę innych pytań może się pojawić zanim rozpoczniemy naszą przygodę z kite’em. Dlatego szykując się do wyjazdu i będąc jeszcze w stanie lekkiego podniecenia przed zbliżającą się nową przygodą, warto rozwiać wszelkie wątpliwości, jeszcze zanim się pojawią.

PREDYSPOZYCJE

Po pierwsze, nigdy nie jest za późno by zacząć naukę i stać się kite’owym zajawkowiczem. Na dobry początek ważna jest chęć i zaangażowanie, dlatego polecamy przyjazd do Chałup lub w inne miejsce gdzie wieje na co najmniej tydzień, gdyż wtedy dzięki systematyczności i częstotliwości zdążysz dobrze zapoznać się z latawcem i zobaczyć jaka to frajda mieć taką moc w swych rękach! A wtedy my wyszkolimy i 9 i 90 latków :).

Wiele osób zastanawia się także czy są wystarczająco sprawne, by zacząć naukę kitesurfingu. Otóż nieprawdą jest, że musisz mieć bardzo silne ręce by utrzymać w nich latawiec, ponieważ jest on podpięty do Twojego trapezu (coś w rodzaju uprzęży na talię), który przejmuje na siebie całą moc kite’a. Także nie, nie musisz wyciskać nie wiadomo ilu kilogramów na siłowni by być kitesurferem :).

SPRZĘT

Kolejnym ważnym pytaniem może się okazać: Co trzeba wziąć ze sobą na taki kurs? Zatem będąc totalnym laikiem, na pewno nie musisz lecieć do sklepu po nową piankę, a już w szczególności po nowy sprzęt. Cały niezbędny zestaw, na który składają się: latawiec, bar i deska oraz pianka i akcesoria do pływania (trapez, kask, kamizelka), powinna zapewnić Ci szkółka, w której będziesz kursantem. Jeśli płacisz za godzinę lekcji powyżej 100 zł, a szkółka dodatkowo rozlicza Cię za wypożyczenie każdej rzeczy z osobna, wiedz że coś jest nie tak!

LOGISTYKA

Przyjeżdżając na kurs do Chałup warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce, w którym się zatrzymasz, gdyż szukanie czegoś na „spontanie” może zakończyć się niepowodzeniem. Chętnych na wynajem przyczepy bądź domku w sezonie jest masa, dlatego planując termin swojego kursu kitesurfingowego dobrze jest pokryć go z terminem, w którym przyczepa, domek czy pokój będą dostępne. I tu radzimy o niezwlekanie z rezerwacją do ostatniej chwili, bo im później się za to zabierzesz, tym ciężej będzie znaleźć coś wolnego. Możesz również zatrzymać się w naszej bazie w pokojach dostępnych dla kursantów :).

(więcej info o noclegu u nas znajdziesz tu)

Rozpoczynając kurs kite’a możesz też pomyśleć czy nie chciałbyś podzielić tej przygody z kimś bliskim i dzięki temu mieć jeszcze więcej frajdy oraz kasy w portfelu, ale o tym już kolejny wpis.