Dlaczego SURF PEOPLE?

Tyle ile kempingów, tyle albo i nawet więcej szkółek oferujących lekcje kitesurfingu, windsurfingu, surfingu czy też deskorolki. A tyle ile ludzi, tyle pomysłów na ich prowadzenie. Dlatego przed decyzją, do której szkółki chcemy trafić, warto poświęcić chwilę by zweryfikować jak duża jest szkółka, na jakim sprzęcie pracuje, czy instruktorzy są faktycznie instruktorami i jakie mają podejście do klienta. Warto to wiedzieć ponieważ nie dość, że zostawimy tam dość sporą kwotę, to spędzimy tam również nasz urlop/wakacje, a przecież fajnie jest otaczać się ciekawymi ludźmi i spędzić wolny czas w przyjaznej atmosferze.

BARTEK I KUBA

Wiadomo że każda szkółka zaczyna swoją historię od właściciela. W naszym przypadku jest ich aż dwóch – Kuba i Bartek – którzy już za małolata postanowili obrać trochę inna drogę i podążać za swoimi pasjami. Odwiedzili różne spoty aby szlifować swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie jako instruktorzy. Zaczynając od Hawajów i Dakhli, jadąc przez Europę kamperem, docierając aż na Sri Lankę i do Brazylii, a kończąc na najdłuższej fali świata w Peru… można śmiało powiedzieć, że żadne warunki im nie straszne.

Co więcej, wyjazdy i lata praktyki na desce pozwoliły chłopakom na odnoszenie sukcesów na zawodach i pływanie wśród najlepszych zawodników w Polsce i z zagranicy.

Założyciele Surf People to przede wszystkim aktywni zajawkowicze, których prędzej spotkasz na wodzie niż lądzie, chyba że wpadną do Twojej przyczepy o 6 rano krzycząc że jest „warun na surf’a” :). Normą stało się też, że jako ostatni zamykają dzień na zatoce śmigając na foilach przy zachodzie słońca.

Ich lifestyle zaraża i mam wrażenie, że właśnie po to i dlatego powstała ich szkółka –  by zarażać innych entuzjazmem do sportu i do spełniania swoich marzeń.

YOUR VIBE ATTRACTS YOUR TRIBE

Jako że te same energie się przyciągają, na przestrzeni kilku lat zrodziła się naprawdę fajna, zgrana ekipa Surf People – przyjaciół, którzy wspólnie tworzą klimat nie do podrobienia. Dlatego bardziej niż szkółka pasuje mi na to miejsce określenie „BAZA”, gdyż oprócz zajęć toczy się tu prawdziwe życie surf ziomków.

(poznaj surf ziomków)

To tu po zajęciach można spotkać nas na piwku, to tu robimy grilla, rozciągamy się czy wspólnie oglądamy filmy. Tak więc odwiedzając nas nie tylko nauczysz się pływać, ale również spędzisz z nami niezapomniane chwile.

HIGH – LEVEL

Mówią że najważniejsze to robić coś z serca i wtedy na pewno wyjdzie to dobrze. Całkowicie się z tym zgadzamy i polecamy takie podejście, bo nie ma nic lepszego niż rozwijanie miejsca stworzonego z pasji. Bowiem jeśli sam kochasz kite’a czy surf’a, to chcesz pływać na najlepszym sprzęcie. Jeśli daje Ci to radość i spełnienie jak nic innego, to chcesz się podzielić tym z innymi. I jeśli poświęcasz temu całe życie, to chcesz nieskończenie się ulepszać i dopieszczać każdy szczegół. I takie właśnie jest Surf People.

Trochę z własnej ciekawości, trochę z uwagi na potrzeby szkółki, Kuba i Bartek zaopatrują bazę w sprzęt z najwyższej półki, który co roku wymieniany jest na nowy. Daje to nie tylko możliwość szkolenia i pływania na najlepszym sprzęcie, ale też zapewnia bezpieczeństwo i ułatwia szkolenia. Nie bez powodu Surf People jest największym centrum testowym F-one, Manera, FCS i Softech gdyż chłopaki po prostu wiedzą co dobre dzięki swojemu doświadczeniu. Dlatego szkoląc się u nas, masz dostęp do świata kitesurfingu i surfingu na międzynarodowym poziomie oraz możesz bezpłatnie testować najnowszy sprzęt. W razie pytań zawsze możesz zwrócić się do chłopaków, którzy z przyjemnością doradzą Ci jaki sprzęt dobrać do Twoich umiejętności.

RZETELNOŚĆ

Jeśli chodzi o szkolenia jesteśmy licencjowaną szkółką przez PZKite a nasi instruktorzy posiadają uprawnienia do bycia instruktorami i wydawania Wam legitymacji. Dodatkowo szkolimy na systemie walkie-talkie co umożliwia kontakt instruktor-kursant przez cały czas szkolenia niezależnie od dystansu. Jest to spore ułatwienie bo często zdarza się, że kursant odpłynie za daleko i nie wie jak wrócić, podnieść latawiec lub po prostu chce usłyszeć głos opiekuńczego instruktora który w każdej chwili wesprze i powie co robić.

Nasi instruktorzy podobnie jak założyciele to doświadczeni kitesurferzy którzy często wstają rano przed zajęciami by popływać na pustej zatoce lub zostający po zajęciach na sesyjkę z innymi surf ziomkami przy zachodzie. Na pewno dołożą wszelkich starań byś i Ty kiedyś z nimi popływał :).

Co więcej do specjalności SURF PEOPLE należy „gonienie wiatru”. W dni w które wieje z gorszego kierunku przy którym nauka jest utrudniona, my jeździmy naszym busem w miejsca gdzie to szkolenie jest możliwe i na których zazwyczaj jesteśmy tylko my.

Nasz szkółka jest dość kameralna i staramy się skupić na każdym z osobna dlatego zawsze informujemy kursantów o warunkach wietrznych, godzinach kursu czy prognozach telefonicznie by nie przepuścić żadnej okazji do popływania albo po prostu do pogadania :).

Jeśli chcesz razem z nami mieszkać 10 metrów od zatoki zapraszamy do naszych pokoi w samym sercu bazy. Oprócz konkurencyjnych cen, dobrego standardu i grzejnika, na pewno wtedy nie przegapisz ani warunu, ani imprezy, ani życia :)!

Zapraszamy !