Kursy Kite

W Surf People nie istnieją praktycznie żadne bariery dla osób chcących nauczyć się pływać na kitesurfingu. Prowadzimy kursy kitesurfingowe zarówno dla dzieci jak i osób dojrzałych, a jedynymi wymogami, które musisz spełnić jest umiejętność swobodnego pływania wpław, a także brak przeciwskazań lekarskich. Kitesurfing jest sportem, w którym nie musisz być silny, a odpowiednio przeprowadzony kurs przez wykwalifikowanego instruktora sprawi, że będzie to dla Ciebie łatwy i bezpieczny sport.

Główną ideą naszej szkoły  jest maksymalne podniesienie umiejętności każdej osoby biorącej udział w kursie. Dopasowanie odpowiedniej metody szkoleniowej jest kluczowym punktem zrobienia progresu. Postanowiliśmy podzielić naszych kursantów na dwie grupy kitesurferów: początkujących i średniozaawansowanych.

Początkujący kitesurfer

Nigdy wcześniej nie miałeś styczności z kitesurfingiem, lub zacząłeś kurs i dalej czujesz się niepewnie na wodzie, tzn.:
– masz problem z kontrolą latawca,
– niepewnie startujesz i lądujesz latawiec,
– nie radzisz sobie ze startami z deską,
– po starcie tracisz kontrolę nad ślizgiem,
– czujesz, że stwarzasz zagrożenie dla innych.

Oznacza to, że powinieneś wziąć udział w kursie zgodnym z wymaganiami PZKite I-IV (Polskiego Związku Kiteboardingu) do osiągnięcia samodzielności na wodzie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie lekcja indywidualna lub lekcja w parze.

Program szkolenia

Średniozaawansowany kitesurfer

Swobodnie pływasz, nie masz problemów z koordynacją pracy latawca i deski lub robisz podstawowe tricki, jednak czujesz, że zatrzymałeś się w miejscu, chciałbyś poprawić swoje umiejętności, takie jak:
– postawę na desce,
– nauczyć się płynnych zwrotów oraz skoków,
– nauczyć się nowych tricków,
– nauczyć się pływania na desce kierunkowej.

Oznacza to, że możesz wziąć udział w kursie doszkalającym – FreeStyle Clinic opartym o indywidualny plan szkoleniowy dla każdego uczestnika. Jest to metoda nauki etapami kolejnych manewrów wsparta analizą teoretyczną i video.

Program szkolenia