Historia szkoły

Szkoła kitesurfingu i surfingu Surf People to jedna z najstarszych szkół tego typu na Helu. Założona w 1999 roku przez Donata Raczkowskiego pod nazwą Akademia KiteSurf (później KiteOffer), do dzisiaj utrzymuje jedną i tę samą misję: powstała z myślą o ludziach kochających sport, adrenalinę oraz ceniących sobie poczucie swobody.
Polski kitesurfing rodził się tu – na kempingu Chałupy 3, na którym znajduje się szkoła. To tu powstało Stowarzyszenie Kamikaze, z którego wywodzi się Polski Związek Kitesurfingu (PZKite).

W roku 2018 poprzez połączenie firmy wyjazdowej Lanikai oraz dotychczasowej szkoły KiteOffer postanowiliśmy zmienić nazwę szkoły na SURF PEOPLE i tym samym poszerzyć nasza ofertę o sporty, które od wielu lat obok kitesurfingu były naszą pasją: Surfing i Stand Up Paddle.

Nasza szkoła znajduje się przy jednym z najlepszych spotów na Helu, ponieważ mamy do dyspozycji dużą trawiastą łąkę do przygotowania sprzętu, a także szeroki i mało zatłoczony akwen obok. W przeciwieństwie do innych kempingów, Chałupy 3 nie dzielą plaży z żadnym innym kempingiem, przez co miejsca dla pasjonatów kite’ a nigdy nie brakuje. Co więcej po drugiej stronie półwyspu, na plaży od strony morza znajduje się jeden z najlepszych spotów surfingowych w Polsce. To wyjątkowe połączenie oraz lokalizacja sprawiają, że spot Surf People to idealne miejsce do uprawiania sportów surfingowych. Pełną wizualizację spotu znajdziesz TUTAJ.

Jak dojechać