FAQ

Nigdy w życiu nie pływałem/pływałam na kitesurfingu/surfingu. Czy jest to wyjazd dla mnie?

Podczas każdego naszego wyjazdu przynajmniej 30% osób to początkujący, którzy często również nie mieli styczności z kitesurfingiem i surfingiem. Nasi instruktorzy podczas wyjazdu są po to, żeby zawsze Wam pomóc i przeprowadzić kurs w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu.

Jakie będą warunki podczas wyjazdu X?

Staramy się wybierać termin naszych wyjazdów dopasowany do najlepszych warunków pogodowych w roku, tzn. zawsze wybieramy miesiące z najlepszą temperaturą wody i powietrza. W przypadku wyjazdów kitesurfingowych wybieramy miesiące z najwyższym prawdopodobieństwem wiatru, a w przypadku wyjazdów surfingowych z najwyższym prawdopodobieństwem występowania fal.

Chciałbym/Chciałabym pojechać na wyjazd sam/sama. Czy to jest wyjazd dla mnie?

Spora część osób, które jeżdżą z nami na wyjazdy to osoby, które podróżują samotnie. Pamiętaj, że każdy wyjazd to świetna okazja do poznania nowych ludzi, z którymi będziesz utrzymywał/utrzymywała kontakt w przyszłości i dzielił te same zainteresowania.

Czy bezpieczne jest podróżowanie, do krajów które wybieracie?

Zawsze wybieramy miejsca, które według Ministerstwa Spraw Zagranicznych są bezpieczne z niskim prawdopodobieństwem rozruchów politycznych, ataków, wojen, zagrożeń naturalnych etc. W każdym kraju, do którego planujemy zrobienie wyjazdu, byliśmy i znamy sytuację panującą na miejscu.

Jakie dokumenty powinienem/powinnam otrzymać po rezerwacji?

Każdy uczestnik dostaje do wypełnienia umowę zgłoszenia do danego wyjazdu oraz pakiet formalnych dokumentów tj. regulamin wyjazdu oraz warunki działania ubezpieczenia. Tylko wypełnienie i podpisanie umowy zgłoszenia oraz wysłanie jej na naszego maila jest warunkiem zrobienia rezerwacji.

Ile czasu przed wylotem powinienem/powinnam stawić się na lotnisku.

Optymalny czas przed każdym wylotem to ok. 2 – 3 godzinny. Dokładna informacja na ten temat zawsze jest umieszczona w umowie zgłoszenia.

Chcę zabrać ze sobą sprzęt sportowy, jak to zrobić i ile to kosztuje?

Każda linia lotnicza ma inny regulamin jeśli chodzi o transport bagażu sportowego. Ceny wahają się od 25€ do 150€ w jedną stronę. Najlepiej jak przed wyjazdem skontaktujesz, a my przedstawimy Ci dokładne warunki transportu w danej lini lotniczej.

Czy muszę umieć pływać wpław przy nauce kitesurfingu/surfingu?

Tak, jest to konieczny warunek do wzięcia udziału w kursie.